Ensa Teknoloji, Kamera sistemleri, Hırsız alarm sistemleri, Yangın alarm sistemleri, Kartlı geçiş sistemleri, alarm sistemleri, güvenlik sistemleri, kamera alarm sistemleri, güvenlik sistemleri firması, ev alarm, alarm sistemi fiyat, alarm fiyatları, ev alarmları, alarm guvenlik, alarm sistemleri, hırsız alarmı, alarm güvenlik sistemi, alarm sistemi fiyatları, hırsız alarm sistemleri fiyatları, kablosuz ev alarm sistemleri, ev alarm sistemleri, ev güvenlik alarm sistemleri, alarm sistemi, gizli kamera sistemleri, dsc alarm, hırsız alarm sistemleri, alarm firmaları, ev alarm sistemleri fiyatları, güvenlik kamera, işyeri alarm sistemleri, güvenlik ve kamera sistemleri, kamera güvenlik,kamera sistemleri,ev kamera sistemleri,ev güvenlik sistemleri,güvenlik sistemleri,güvenlik sistemleri kamera,güvenlik sistemi, kamera sistemi, güvenlik kamerası sistemleri, güvenlik alarm sistemleri
          Bir çok işletmenin en büyük eksikliği zaman kontrolüdür. işletmenin yanlış yada eksik yapılan planlamaların en başında personel kontrolü gelmektedir.Personel devam sistemi burada devreye girer.Personel devam sistemi yaygın olarak PDKS olarak adlandırılır. PDKS işletmelerin çalışma şartlarına göre personellerin işe giriş çıkış saatlerini, vardiya ve mesai saatlerini kayıt altına alan bir sistemdir.Personel devam kontrol sistemi programı ek bir donanım yani kartlı geçiş sistemi,parmak izi okuma,göz taraması,yüz taraması gibi cihazlarla birlikte kullanılır.

          PDKS yazılımı ile personelin giriş çıkış saatleri,giriş yetkisi izinleri,eksik veya fazla çalışma saatleri bu sistem üzerinde depolanır.Bu sistem sayesinde iş yerinin çalışma şekline veya saatine göre bir yada birden çok personele farklı vardiya saatleri tanımlanabilir. PDKS yazılım ve donanım olmak üzere iki faktörden oluşmaktadır. Donanım kısmı parmak izi okuyucu,yüz tanıma ve göz tarama cihazı veya kartlı okuyuculardır.Yazılım ize verileri iş yerinde bulunan departmanların ihtiyacına göre raporlama yapabilir.